Przed wyjazdem

 


INSTRUKCJA DLA STUDENTÓW ZAKWALIFIKOWANYCH W RAMACH REKRUTACJI PROWADZONEJ PRZEZ WPIA UW

Po zakwalifikowaniu się na zagraniczne studia częściowe na uczelni przyjmującej (wyjazd), proszę w szczególności pamiętać o:

1) Zarejestrowaniu się w systemie uczelni przyjmującej i wypełnieniu wymaganych przez nią formalności np. nomination letter od BWZ, karta przebiegu studiów w języku angielskim, dostarczenie potwierdzenia znajomości języka obcego (niektóre uczelnie tego wymagają, inne nie). Informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej uczelni zagranicznej, a w razie ich braku, należy kontaktować się bezpośrednio z Koordynatorem ds. mobilności wydziału uczelni przyjmujacej, na który wybiera się student;

2) Dopilnowaniu, aby uczelnia przyjmująca po wypełnieniu ze strony Państwa formalności potwierdziła przyjęcie Państwa na studia (wystawiła Letter of Acceptance, który potem przekazuje się do BWZ). Zazwyczaj robi to w formie mailowej.

3) Przygotowaniu e-Learning Agreement Before Mobility (programu studiów zagranicznych) w USOSweb i wysłanie maila o tytule „Akceptacja LA” na erasmus@wpia.uw.edu.pl z prośbą do Koordynatora ds. mobilność o akceptacje.

Przed wyjazdem należy się upewnić, czy uczelnia przyjmująca partycypuje w systemie EWP (Erasmus Without Paper), czy nie. Jeśli tak, to należy wypełnić LA w formularzu EWP. Jeśli nie, to należy wypełnić LA w starym formularzu usosowym. W obu przypadkach LA wypełnia się w USOSweb. Jeśli w USOSweb się nie wyświetla szablon Learning Agreement, proszę napisać maila do pani Katarzyny Wardzyńską (Kontakt).

 Uzupełniając Learning Agreement proszę mieć na uwadze, że:

  • w jednym semestrze należy wyrobić 30 punktów ECTS, a w przypadku wyjazdu rocznego – 60 punktów ECTS;
  • co najmniej 2/3 ogólnej liczby ECTS powinna pochodzić z kierunku studiów Studenta;
  • tabela B nie może być nigdy pusta. W tabeli B wstawia się: (i) przedmioty niewymagające zaliczenia na WPiA UW dzięki zrealizowaniu podobnych przedmiotów na uczelni zagranicznej; (ii) w pozostałym zakresie wstawia się przedmioty techniczne z grupy „inne”. Na liście w usosie jest kilkanaście przedmiotów z grupy „inne” o różnych wartościach punktowych, które należy dodać w odpowiedniej liczbie. Większość studentów ma w tabeli B wyłącznie przedmioty z grupy „inne”, co wynika ze specyfiki dyscypliny, jaką jest prawo: w każdym kraju jest inne prawo, więc mało jest przedmiotów, z których można przepisać ocenę.
  • suma punktów z tabeli A musi być równa sumie punktów z tabeli B.

W razie dodatkowych wątpliwości, zachęcamy do zapoznania się z poradnikami na temat wypełniania Learning Agreement:

4) Wypełnieniu testu językowym OLS. Informację o terminie przystąpienia do testu wraz z linkiem rozsyła zakwalifikowanym studentom BWZ;

5) Podpisaniu umowy w Biurze Współpracy z Zagranicą (BWZ) UW  na 2-3 tygodnie przed wyjazdem. Na spotkanie w BWZ proszę przynieść Letter of Acceptance, zatwierdzony przez uczelnię przyjmującą Learning Agreement, dokumenty potwierdzające ubezpieczenie.

Procesem nominowania Studentów na uczelni zagranicznej (po przekazaniu formularzy) należy do zakresu obowiązków BWZ UW. Koordynatorzy ds. mobilności WPiA nie zajmują się tego typu sprawami.