Rozliczenie z wyjazdu

Studenci pragnący rozliczyć wyjazd, którzy nie zapoznali się z poniższymi informacji będą obsługiwani jako ostatni na dyżurach Koordynatorów ds. mobilności. 

WYTYCZNE DLA STUDENTÓW PRAGNĄCYCH ROZLICZYĆ WYJAZD 

Rozliczenie wyjazdu w ramach Erasmus+ „Krok po kroku”

1. Niezwłocznie po powrocie należy zgłosić się do Biura Współpracy z Zagranicą UW (BWZ UW) w celu rozliczenia wyjazdu od strony formalnej.

 

2. W celu rozliczenia wyjazdu w ramach programu studiów na WPiA UW należy udać na dyżur stacjonarny Koordynatora ds. mobilności zabierając ze sobą :

a) Podanie o rozliczenie wyjazdu – podanie należy wypełnić z wyjątkiem kolumny „oceny WPiA”, podpisać i zeskanowować;

b) Wykaz zaliczeń („Transcript of Record”).

 

3. Koordynator ds. mobilności po przeliczeniu stopni wpisuje do e-LA przeliczone oceny.

4. Koordynator przekazuje dokument z przeliczonymi stopniami do  dziekanatu. Dziekanat sprawdza poprawność wpisanych stopni i „oflagowuje” przedmioty jako zaliczone. Po „oflagowaniu” wszystkich przedmiotów zatwierdza całą decyzję.

5. Student sprawdza w USOSweb, czy stopnie zostały zatwierdzone (pojawi się komunikat „Porozumienie o programie zajęć jest zatwierdzone”) i informuje BWZ UW o tym fakcie.

Warunki zaliczenia zagranicznych studiów częściowych

Warunkiem zaliczenia zagranicznych studiów częściowych jest zrealizowanie wymaganych punktów ECTS (30 punktów – semestr; 60 punktów – całoroczny) na uczelni przyjmującej, a także przedłożenie przez Studenta wykazu zaliczeń („Transcript of Record”) oraz wypełnionego prawidłowo podania o rozliczenie wyjazdu.

 

W celu rozliczenia zagranicznych studiów częściowych realizowanych na uczelni przyjmującej Student wnioskuje do Koordynatora ds. mobilności. Rozliczenia dokonuje się na dyżurach stacjonarnych Koordynatora ds. mobilności. 

 

Ostatecznym wyrazem zaliczenia zagranicznych studiów częściowych jest dokonanie zatwierdzenia porozumienia o programie zajęć w USOSweb.

 

Podstawa prawna: § 23 Zarządzenia nr 4/09/2023 Prodziekana ds. studenckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 29 września 2023 r.

Maksymalna liczba punktów ECTS w ramach rozliczenia z wyjazdu

Student może rozliczyć w ramach programu Erasmus+ maksymalnie taką liczbę punktów ECTS, jaką uzyskał podczas pobytu na uczelni przyjmującej. Punkty ETCS przepisywane są automatycznie w wysokości proponowanej przez uczelnię przyjmującą.

 

Każdy przedmiot zaliczony w ramach pobytu na Uczelni Przyjmującej może być rozliczony na WPiA UW tylko raz.

 

Podstawa prawna: § 24 Zarządzenia nr 4/09/2023 Prodziekana ds. studenckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 29 września 2023 r.

Przeliczanie Ocen

Zaliczenia zagranicznych studiów częściowych zrealizowanych na Uczelni Przyjmującej oraz przeliczenia ocen zagranicznych na polskie ekwiwalenty dokonuje Koordynator ds. mobilności na podstawie Transcript of Records i podania o rozliczenie częściowych studiów zagranicznych.

 

Uczelnie zagraniczne mają różne skale ocen, np. w systemie literowym A-B-C-D, w systemie numerycznym od 0 do 10 albo od 10 do 20 albo od 5-10  oraz różne progi zaliczenia – na niektórych uczelniach zalicza już 10% uzyskanej punktacji, na innych 30% etc.

 

Na Uniwersytecie Warszawskim obowiązuje skala 2-5, przy czym przepisy nie określają, od ilu punktów przysługuje 3, od ilu 4, a od ilu 5. Decydują o tym nauczyciele akademiccy przeprowadzający egzamin.

 

Koordynator ds. mobilności przy przeliczaniu ocen uzyskanych przez studenta na uczelni zagranicznej uwzględnia dominującą praktykę oceniania na UW, wedle której 3 przysługuje od około 60%, 4 od około 80%, a 5 od wyniku ponad 90%